CZ / EN

SarkaS design – novinky

Porcelánové šperky SarkaS design ve Valér Studio, Praha - Karlín

Kamenný obchod Valér Studio je na Karlínském náměstí v blízkosti kostela (Kollárova 16, Praha 8)

Ve Valéru máte nyní od 25.8.2016 do 31.12.2016 jedinečnou možnost si prohlédnout, nebo zakoupit porcelánové šperky z mojí nové limitované kolekce s názvem "INTROvert", které nikde jinde nenajdete.

Kolekci budu postupně doplňovat a rozvíjet...

"Každý šperk je neopakovatelný originál, co v sobě ukrývá svůj vlastní vnitřní svět. Určující je, co se odehrává uvnitř. Dovnitř obrácený. Pod slupkou se skrývá poklad".

Malá ukázka zde (klikni na banner) :

Výstava "Jádro porcelánu"

Praha, 7. 8. 2015 – Karlínské Studio Artesilver pořádá výstavu Jádro porcelánu, která je výsledkem spolupráce mezi designérkou porcelánu Šárkou “SarkaS” Schmelzerovou a šperkařkou Vendulou “Nady” Stillerovou, doplněnou fotografiemi Terezy Fürbacher. Vernisáž výstavy proběhne 17. 9. od 18 h, výstava potrvá do 17. 10. 2015

Výstava Jádro porcelánu se soustředí na šperk, a to jak v minimalistickém moderním pojetí od Šárky Schmelzerové, tak i ve spojení s kovem v podobě výrazných „rámovaných“ náhrdelníků od Venduly Stillerové. Výstavu doprovodí fotografie šperků na modelkách od Terezy Fürbacher a užitný porcelán od Šárky Schmelzerové. Na závěr výstavy budou vydraženy doprovodné fotografie, výtěžek dražby bude věnován nadaci Pink Bubble (dražba proběhne ve čtvrtek 15.10.).

Designérka porcelánu Šárka Schmelzerová hledá a objevuje neobvyklé postupy i materiály, design keramiky a porcelánu je pro ni prostředkem pro vyjádření pocitů - vizuální poetikou s literárními, hudebními i snovými podtóny. Vendula Stillerová také ráda posouvá své hranice a hledá nové techniky a materiály pro vyjádření příběhů ve šperku. Její výrazné náhrdelníky jsou vlastně takovými „rámovanými obrázky“, spojujícími romantické přírodní motivy s inspirací v moderních městech a architektuře.

Když před časem Vendula Stillerová hledala pro svoje „rámečky“ nová jádra a příběhy, obrátila se právě na designérku Šárku Schmelzerovou a ta pro ni s nadšením vytvořila limitovanou kolekci porcelánových kabošonů, která byla prvotním impulzem ke společné výstavě. Dvě různorodé osobnosti a materiály se zde tak potkávají v jedinečné harmonii, dokreslené doprovodnými fotografiemi.

Výstavu hostí karlínské Studio Artesilver, kde pravidelně probíhají výstavy nejrůznějších současných umělců.
Galerie je otevřena út-so 11-18 h, výstava proběhne od 17. 9 do 17. 10. 2015.

______________________________________________

Šárka Schmelzerová (*1982; www.sarkasdesign.cz) - motto: “Forma následuje pocit”
Studovala keramiku a porcelán již na střední škole. Porcelán ji uhranul čistotou a křehkostí, proto pokračovala ve studiu v ateliéru Design keramiky na Fakultě umění a designu UJEP. V roce 2011 si zařídila vlastní dílnu a od té doby tvoří autorský porcelán pod značkou SarkaS design. Navrhuje a vyrábí porcelánové šperky a dekorativní i užitné předměty. V její tvorbě objevíte eleganci, hravost, funkčnost a čisté linie. Neustálou inspirací je pro ni okolní příroda. Porcelánové šperky ručně prořezává, kombinuje s různými materiály, nebo dekoruje drahými kovy.

Vendula Stillerová (*1986; www.nady.cz) – motto: “Člověka limituje jen jeho fantazie”
Vystudovala Přírodovědeckou fakultu UK a v současnosti se věnuje výzkumu na poli fyziologie. Tvorba šperku pro ni již dávno není jen koníčkem. Pracuje především s kovy, mědí a mosazí, jež jí uhranuly svou barvou a tvárností. Pro její šperky jsou charakteristické příběhy, jemné detaily a precizní provedení.

Tereza Fürbacher (* 1987; www.terezafurbacher.cz)
Talentovaná fotografka se v dnešní uspěchané době snaží zachytit obyčejné věci, které jsou pro nás automatické.

______________________________________________

Nahlédněte pod pokličku keramické dílnySarkaS design

prohlédněte si fotopříběhy, kde malinko poodhaluji tajemství ruční výroby designové keramiky, porcelánu a šperků…

Přečtěte si:
Cesta porcelánového pohárku

Více o mě, mé tvorbě a o porcelánu

www.fler.cz/magazin/sarkas-po-studiu-jsem-zjistila-ze-mi-porcelan-proste-chybi-532

Nové výrobky na Fleru !

fler - sarkas